BEŞ'İ BİR YERDE ZAYIFLAMA ÇAYI

      Bende kilosu birz fazla olan blogculardanım.Gördüğümüz tarifleri yapıp yiye yiye enine büyüyoruz.hazır bir diyet etkinliği varken bu çayı etkinlik için yayınlamak istedim.Etkinliğin evsahibi http://tadinadoyamadim.blogspot.com/ arkadaşım.

      Bu gidişe artık dur diyelim hep beraber.Bir kısmınız benimle aynı durumdasınız biliyorum.Ben bu çayı denemeye başladım.Tok tuttuğu doğru.Daha az yemeyi sağlıyor.E toksinleri atıcı,yağları yakıcı,selülütleri de giderici faydaları varmış.Daha ne isteyelim ki.Bence hepimiz içelim bu çaydan.

      Maddi olarak da öyle fazla birşey değil.Ben oğlumun okul saatlerinden dolayı uzağa gidemedim.Biraz pahalı bir baharatçıdan aldım.Yine de 1 aylık çay 20 ytl'ye mal oldu.

Yani hemen herkesin alıp kullanabileceği bir çay.Zaten baharatçılar biliyor ölçüleri.Size tarif de ediyorlar nasıl yapılıp ne zaman ve ne kadar içileceğini.Ben yine de yazmak istiyorum.Belki çoğunuz biliyorsunuzdur.Ama bilmeyenler vardır diye düşünüyorum

Hergün televizyonda gördüğümüz diyetisyenlerin yorumlarını ve bitkilerin faydalarına bakalım önce.

ENDER SARAÇ: Doğal yollardan kilo vermek, insan sağlığı için büyük önem taşıyor. Bitki çayı diyetiyle ayda beş kilo vermek mümkün. Ancak günde iki ya da üç bardaktan fazla içilmemeli.

TAYLAN KÜMELİ: Son zamanlarda zayıflamak isteyenler bitki çaylarına baş vuruyor. Kış aylarında vücutta biriken toksinler kolayca atılabiliyor. Ancak bu karışımları içerken dikkat edilmeli, aşırıya kaçmamak lazım.

SELAHATTİN DÖNMEZ: Her şifalı ot, zayıflamaya yardımcı olur mu? Sıkı bir gıda diyetinin yanında günlük iki ya da üç bardak taze demlenmeş bitki çayları da kullanılırsa kilo vermeye yardımcı olur.

Hangi bitki, ne işe yarıyor?

Mate yaprağı: Tüm dünyada obezite tedavisinde kullanılan mate çayı, yağ emilimini engelleyerek vücuttan su atımını kolaylaştırıyor. Her yaşta insanın rahatça kullanabileceği bitki, iştahı kapatarak zayıflamaya yardımcı oluyor.

Yeşil çay: Son yıllarda kullanımı bir hayli artan yeşil çay, vücutta biriken toksinleri atarak sindirimi kolaylaştırıyor.

Funda yaprağı: İyi bir böbrek çalıştırıcı ve idrar sökücü olan yaprak, bu özelliğiyle zayıflamaya yardımcı oluyor.

Biberiye: Yağ eritici ve hazım kolaylaştırıcı bu bitki, vücutta biriken toksinleri atarak ideal bir kiloya kavuşmanızı sağlıyor.

Kekik: Halk arasında yaygın olarak kullanılan kekik, sindirimi kolaylaştırarak vücuttaki fazla suyu atarak kilo vermenizi sağlıyor.

 

 

MALZEMELER

  • 2 tatlı kaşığı yeşil çay
  • 1 tatlı kaşığı mate yaptağı
  • 1 tatlı kaşığı biberiye
  • 1 tatlı kaşığı kekik
  • 1 tatlı kaşığı funda yaprağı

YAPILIŞI

1 litre kaynamış suya bu karışımı ilave edip kaynatmadan demlenmeye bırakın.Yemeklerden yarım saat önce bir bardak için.Sıcak veya soğuk olması farketmiyor.Biraz limonla tatlandırabilirsiniz.Bu çaydan 4 bardaktan fazla içilmesi tavsiye edilmiyor.Ayrıca emziren annelerinde içmemesi gerekiyor.

                                              AFİYET OLSUN

 

NOT:Bu çayla üç ayda 15 kilo veriliyormuş.Ben diyetisyenlerin yalancısıyım:)

 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !